keyboard_arrow_leftPowrót do ofert pracy

DevOps Engineer

Pearson w Poznaniu to około 140-osobowy, pełen pasji i zaangażowania, zespół zajmujący się tworzeniem platform e-learningowych o ogólnoświatowym zasięgu. Mieścimy się̨ w Centrum Zaawansowanych Technologii – Nobel Tower.

Nasza codzienność to rozwijanie globalnej platformy e-learningowej MyEnglishLab wspomagającej naukę języka angielskiego milionów użytkowników na całym świecie. Dążymy do zbudowania nie tylko ciekawego, SOLIDnego produktu, ale też mocnych zespołów i świetnej atmosfery pracy i właśnie w tym celu nieustannie poszukujemy najlepszych.

Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko: DevOps Engineer [B2B kontrakt]

Opis stanowiska:

  • tworzenie i zarządzanie procesem wydawania aplikacji
  • wytwarzanie narzędzi automatyzacji do obsługi potrzeb deweloperskich i operacyjnych
  • definiowanie i zarządzanie stackiem technologicznym na infrastrukturze
  • obsługa różnych narzędzi deweloperskich
  • wsparcie w identyfikowaniu błędów w żywych systemach produkcyjnych
  • codzienna pomoc dla zespołów deweloperskich

Wymagane:

  • praktyczna znajomość systemów operacyjnych Linux (Linia RedHat preferowana)
  • wiedza na temat budowania i paczkowania aplikacji
  • doświadczenie w językach skryptowych bash/ruby/python
  • wiedza w zakresie systemów wersjonowania (Git preferowany)
  • doświadczenie w zarządzaniu serwerami deweloperskimi i produkcyjnymi
  • praktyczne doświadczenie z systemami instalacji OS (Chef preferowany)
  • doświadczenie z zakresu hostingu chmurowego (AWS preferowany)
  • podstawowa wiedza z zarządzania bazami danych

Mile widziane:

  • doświadczenie programistyczne
  • podstawowa wiedza z zakresu Continous Delivery/Deployment
  • wiedza o procesie i narzędziach Continous Integration
  • umiejętność obsługi dowolnego systemu/platformy monitorującej
  • doświadczenie w dostarczaniu i zarządzaniu rozwiązaniami tworzenia kopii zapasowych i ich odtwarzania dla systemów produkcyjnych
  • doświadczenie z systemami rotacji/dystrybucji logów
  • doświadczenie z repozytoriami paczek (preferowany Yum)
  • rozumienie ideii DevOPS
  • doświadczenie z dużymi projektami z wieloma zespołami
  • wiedza o systemach wirtualizacji
  • wiedza na temat narzędzi (ANT, Phing, make, Maven)

Czego możesz się u nas spodziewać?

  • owoców, soków, musli i innych smakołyków dostępnych w naszych kuchniach
  • oddechu w wolnej chwili przy piłkarzykach i Xbox-ie
  • doskonalenia języka angielskiego w codziennej pracy i zapewnianym przez nas kursie
  • nielimitowanego dostępu do rich source of knowledge (dostępy do m.in.: lynda.com, Safari)
  • elastycznych godzin pracy
  • pracy  w międzynarodowym zespole w przestronnym, nowoczesnym biurze
  • udziału w polskich i zagranicznych konferencjach oraz specjalistycznych szkoleniach

Jak aplikować?

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja.ioki@pearson.com, w tytule prosimy dopisać „DevOps Engineer ”.
Więcej informacji o naszej firmie znaleźć można także na LinkedInFacebooku i G+.

Administratorem danych jest Pearson IOKI sp. z o.o. z siedzibą w Poznań (60-529) przy ul. Dąbrowskiego 77A, z którym można skontaktować się listownie pod wskazany powyżej adres lub elektronicznie na adres incydenty@ioki.com.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby przeprowadzenia i rozstrzygnięcia procesu rekrutacji. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych.

Akceptuję