keyboard_arrow_leftPowrót do ofert pracy

DevOps Engineer

Pearson w Poznaniu to około 160-osobowy, pełen pasji i zaangażowania, zespół zajmujący się tworzeniem platform e-learningowych o ogólnoświatowym zasięgu. Mieścimy się̨ w Centrum Zaawansowanych Technologii – Nobel Tower.

Nasza codzienność to rozwijanie globalnej platformy e-learningowej MyEnglishLab wspomagającej naukę języka angielskiego milionów użytkowników na całym świecie. Dążymy do zbudowania nie tylko ciekawego, SOLIDnego produktu, ale też mocnych zespołów i świetnej atmosfery pracy i właśnie w tym celu nieustannie poszukujemy najlepszych.

Opis stanowiska:

  • Tworzenie i zarządzanie procesem wydawania aplikacji
  • Wytwarzanie narzędzi automatyzacji do obsługi potrzeb deweloperskich i operacyjnych
  • Definiowanie i zarządzanie stackiem techologicznym na infrastrukturze
  • Obsługa różnych narzędzi deweloperskich
  • Wsparcie w identyfikowaniu błędów w żywych systemach produkcyjnych
  • Codzienna pomoc dla zespołów deweloperskich

Wymagane:

  • Praktyczna znajomość systemów operacyjnych Linux (Linia RedHat preferowana)
  • Wiedza na temat budowania i paczkowania aplikacji
  • Doświadczenie w językach skryptowych bash/ruby/python
  • Wiedza w zakresie systemów wersjonowania (Git preferowany)
  • Doświadczenie w zarządzaniu serwerami deweloperskimi i produkcyjnymi
  • Praktyczne doświadczenie z systemami instalacji OS (Chef preferowany)
  • Doświadczenie z zakresu hostingu chmurowego (AWS, Azure, RightScale)
  • Podstawowa wiedza z zarządzania bazami danych

Mile widziane:

  • Doświadczenie programistyczne
  • Podstawowa wiedza z zakresu Continous Delivery/Deployment
  • Wiedza o procesie i narzędziach Continous Integration
  • Umiejętność obsługi dowolnego systemu/platformy monitorującej
  • Doświadczenie w dostarczaniu i zarządzaniu rozwiązaniami tworzenia kopii zapasowych i ich odtwarzania dla systemów produkcyjnych
  • Doświadczenie z systemami rotacji/dystrybucji logów
  • Doświadczenie z repozytoriami paczek (preferowany Yum)
  • Rozumienie ideii DevOPS
  • Doświadczenie z dużymi projektami z wieloma zespołami
  • Wiedza o systemach wirtualizacji
  • Wiedza na temat narzędzi (ANT, Phing, make, Maven)

Czego możesz się u nas spodziewać?

  • Owoców, soków, musli i innych smakołyków dostępnych w naszych kuchniach
  • Oddechu w wolnej chwili przy piłkarzykach i Xbox-ie
  • Dostępu do platformy My Benefit (a w niej możliwość wyboru: karty MultiSport, zakupu biletów do kina, teatru, wycieczek etc.)
  • Prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia NNW dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Doskonalenia języka angielskiego w codziennej pracy i zapewnianym przez nas kursie
  • Nielimitowanego dostępu do rich source of knowledge (dostępy do m.in.: pluralsight.com, lynda.com, online SafariBooks etc.)
  • Elastycznego czasu pracy
  • Płatnego urlopu na rzecz wolontariatu
  • Możliwości skorzystania z opcji na akcje Pearson
  • Pracy  w międzynarodowym zespole w przestronnym, nowoczesnym biurze
  • Udziału w polskich i zagranicznych konferencjach oraz specjalistycznych szkoleniach

Jak aplikować?

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja.ioki@pearson.com z dopiskiem w tytule DevOps.  Skontaktujemy się telefonicznie wyłącznie z wybranymi kandydatami. Jeśli masz konto na Githubie, Bitbuckecie, Stack Overflow, bloga czy branżowego Twittera, będzie to duży plus i świetna podstawa, żeby spotkać się w naszym biurze.

Więcej informacji o nas znajdziesz również na LinkedInFacebooku i G+.

Akceptuję