Wspólnie chcemy tworzyć edukację przyszłości

Pearson IOKI to ponad 160-osobowy zespół, który z pasją i zaangażowaniem
zajmuje się tworzeniem platform e-learningowych o ogólnoświatowym zasięgu.

O nas

Pearson w Poznaniu to ponad 160-osobowy, pełen pasji i zaangażowania zespół zajmujący się tworzeniem platform i materiałów e-learningowych wspierających naukę języka angielskiego. Jesteśmy częścią grupy Pearson – międzynarodowej organizacji z ponad 200-letnią historią, co daje nam możliwość pracy nad produktami o globalnym zasięgu, jak i realnego kształtowania przyszłości edukacji na świecie!

Aktualnie mieścimy się w Poznaniu w Nobel Tower, w centrum miasta. Nasz zespół składa się z działów: IT, Design Team, Content Creation, Efficacy and Research, Digital Product Support oraz jednostek wpierających (Administracja, HR, Finanse).

Struktura

IT

IT liczy około 100 osób i dzieli się na 5 klanów:
Back-end skupia najlepszych ekspertów w dziedzinie inżynierii oprogramowania. Ich głównym zadaniem jest budowanie wydajnych, skalowalnych i stabilnych platform dla użytkowników na całym świecie. Programują w Java, PHP (Symfony 2), C#, Python i nodeJS przy użyciu baz danych MySQL, MSSQL, MongoDB.

Front-end to klan zajmujący się programowaniem interfejsów użytkownika. Jego członkowie pracują przeważnie nad aplikacjami typu SPA, dodatkowo tworzą aplikacje mobilne oraz realizują serwisy oparte na MEAN stack. Głównym narzędziem pracy jest tu Angular, a podczas wytwarzania kodu stosowana jest metodologia TDD. Wykorzystywane są również SASS i możliwości ES6.

Quality Assurance to grupa specjalistów rozproszonych między trzema projektami. Testują manualnie i automatycznie. W zależności od projektu wykorzystują takie narzędzia jak: Behat/PHP, Specflow/.Net oraz Protractor-Cucumber/JS. Do testów manualnych posługują się HP ALM. QA ma również okazję współtworzyć proces developerski oraz wdrażać i rozwijać CI przy pomocy Jenkinsa.

DevOps to grupa odpowiedzialna m.in. za projektowanie procesów developerskich oraz opracowywanie narzędzi do zarządzania potrzebami operacyjnymi programistów. Sukcesywne wdrażają zmiany w środowiskach produkcyjnych przy użyciu rozwojowych procesów: Continuous Testing, Continuous Integration, Continuous Delivery, Continuous Monitoring etc.

Technical Project Managers starają się efektywnie przeprowadzać zespoły przez meandry projektów, jak najlepiej spełniając wymogi klientów wewnętrznych i zewnętrznych. Jednocześnie aktywnie promują podejście zwinne w organizacji. Jeśli słyszałeś o Management 3.0, kulturze Spotify lub Zappos, to wiesz, dokąd zmierzają.

Design Team

Design Team jest zespołem projektantów UX oraz UI promujących podejście zorientowane na użytkownika (User-Centered Design). Projektują interakcje użytkownika z naszymi produktami, przygotowują projekty interfejsu, testują, badają, pytają. Swoją pracą wspierają wszystkie zespoły w firmie.

Content Creation

Content Creation zapewnia najwyższej jakości materiały szkoleniowe pozwalające na szybką, nowoczesną i przyjemną naukę zawiłości języka angielskiego. Bliska współpraca z zespołami w Pearson English na całym świecie pozwala nam na tworzenie nowoczesnych i ciekawych produktów. Dzięki wymianie doświadczeń i wiedzy z ośrodkami w Anglii i Stanach Zjednoczonych nie tylko digitalizujemy istniejące materiały, ale mamy też szansę na tworzenie własnych zadań i ich elementów, z którymi pracują uczniowie i nauczyciele na całym świecie!

Efficacy Analytics

Dział Efficacy Analytics prowadzi prace badawczo-analityczne w zakresie eksploracji danych edukacyjnych na wybranych produktach, weryfikując poziom efektywności poszczególnych produktów. Członkowie działu uczestniczą również w inicjowaniu, organizowaniu i nadzorowaniu prac nad nowymi produktami.

Digital Product SupportSupport

Digital Product Support zapewnia wsparcie w zakresie korzystania z szeregu platform e-learningowych. Prowadzi szkolenia dla zespołów supportowych w różnych częściach świata i stoi na straży wysokich standardów, dzięki którym obcowanie z naszymi produktami jest pozytywnym doświadczeniem. Zbiera również opinie klientów i w oparciu o nie przygotowuje rozbudowane raporty dotyczące Voice of Customer. Blisko współpracuje z działem IT, a w codziennej pracy wykorzystuje praktyki zwinne.

Nasze biuro

Nobel Tower

Aktualnie mieścimy się w Poznaniu w Nobel Tower, w centrum miasta. Zajmujemy trzy piętra: 7, 12 i 13, podziwiając znad biurek piękną panoramę Poznania. To kreatywna przestrzeń, gdzie każdy znajdzie swoje ulubione miejsce i nigdy nie zabraknie ścian do rysowania.

Integracja

Letni piknik i wigilia firmowa to stałe punkty programu. Nie stronimy też od zespołowych wyjść na miasto i cyklicznie spotykamy się po godzinach by grać w planszówki. Dzień kawy, Dzień Łamigłówki, Dzień Sprzątania Biurka… Nie przepuścimy żadnej okazji, by rozświetlić biurowe życie.

Międzynarodowa współpraca

Każdego dnia kontaktujemy się z naszymi współpracownikami z Wielkiej Brytanii, Indii, Stanów Zjednoczonych i szeregu innych krajów, odwiedzamy ich i gościmy w naszym biurze.

Nasze wystąpienia

Pracując z nami możesz organizować szkolenia wewnętrzne, a pod naszą marką występować na zewnętrznych konferencjach lub prowadzić zajęcia dla studentów. Mamy w szeregach już kilkunastu prelegentów.

Imprezy branżowe

Bywamy gośćmi, bywamy gospodarzami. Co roku jesteśmy obecni na kilkunastu wydarzeniach i już nie możemy doczekać się kolejnych.

Firmowa biblioteka

Jak zawsze głodni wiedzy, mamy dostęp do ponad 200 tytułów z branży IT i nie tylko.

Chillout Room

Na odprężenie czekają tu na nas XBox i piłkarzyki. Uwielbiamy turnieje!

Zdrowe akcje w kuchniach

Nasze Smakołyki rozpieszczają nas owocami, miodem, świeżo wyciskanymi sokami i innymi łakociami. A codziennie w kuchni znajdujemy ziołowe herbaty i musli.

Rowerownia

Mamy w swoich szeregach wielu cyklistów. Całą drużyną ścigamy się na takich trasach jak Skoda Bike Challange. Gdy pracujemy, rowery czekają na nas w bezpiecznym, suchym miejscu.

Akcje charytatywne

Zawsze w połączeniu z dobrą zabawą.

Płatny urlop na rzecz wolontariatu

Do 3 dni w roku – doceniamy inicjatywę!

KIVA

Wspieramy mikropożyczki dla potrzebujących z 83 krajów świata. Pearson finansuje, my wybieramy kogo.

KUDOSy

Czasem jest za co podziękować swoim znajomym z pracy. My dołączamy do naszych podziękowań batonik, napój lub bilecik na kanapkę, wspierając jednocześnie kulturę feedbacku.

Poznaj nas bliżej!

Always learning

Motto to towarzyszy nam w codziennej pracy. Mocno stawiamy na rozwój, chętnie uczestniczymy w szkoleniach oraz konferencjach różnego pokroju, m.in.: Testing Cup, Scrum Days, InfoShare, FrontTrends czy PHPCon, a to tylko część z całej puli wyjazdów, wsparta też ciekawą propozycją szkoleń edytorskich i wielu, wielu innych.

Współpraca z uczelniami

logo_wersja-uzupeniajca_czarny_2 (1)

Podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach współpracy wymieniamy się doświadczeniami między nami a wykładowcami, bierzemy udział w procesie inicjowania i realizowania prac dyplomowych oraz projektów inżynierskich na Wydziale, a nasi pracownicy współprowadzą studia podyplomowe.

Współtworzymy nowy kierunek studiów podyplomowych na UAM: Przetwarzanie danych – Big Data. Studia są realizowane we współpracy z wiodącymi firmami oraz najlepszymi specjalistami z dziedziny przetwarzania danych, w tym naszym Data Scientist, Krzysztofem Jędrzejewskim.

IAESTE_Logo.jpeg

Co roku gościmy w naszym biurze zagranicznych studentów podczas praktyk letnich w Dziale IT, organizowanych we współpracy z IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience). Dzieląc się z nimi doświadczeniem, zdobywamy własne – związane z międzynarodową współpracą.

Main footer